Muhammed Ali Sözleri

Muhammed Ali

Çevirdiğimiz Muhammed Ali sözleri

 • Sizi yoran önünüzdeki tırmanacağınız dağ değil, ayakkabınızdaki çakıl taşıdır.
 • Rüyalarınızı gerçekleştirmenin en iyi yolu uyanmaktır.
 • Hayal gücü olmayan insanın kanatları yoktur.
 • Aklım kesiyorsa, ve yüreğim inanıyorsa, başarabilirim.
 • Dünyayı 20'sinde de 50'sinde de aynı gören kişi, 30 yılını kaybetmiştir.
 • Bir hayatımız var, yakında geçmişte kalacak; yalnızca tanrı için yaptıklarımız sonsuza dek kalacak.
 • Arkadaşlık... okulda öğrenilen birşey değildir.Ama arkadaşlığın anlamını öğrenmediyseniz, gerçekten pek birşey öğrenmemişsiniz demektir.
 • Bu da bir meslek.Çimler büyüyor, kuşlar uçuyor, dalgalar kıyıya vuruyor.Ben de insanlara vuruyorum.
 • Ben Islam dinine inanıyorum.Ben Allah'a ve barışa inanıyorum.
 • Ben bir dövüşçüyüm.Göze göz karşılığa inanırım.Öteki yanağımı çevirmem.Karşılık vermeyen adama saygı duymam.Köpeğimi öldürürsen, kedini saklasan iyi edersin.

Alıntı Muhammed Ali sözleri

 • Kelebek gibi uçarım, arı gibi sokarım.
 • Ben en iyisiyim. bunu gözlerimle görmeden önce de söylüyordum. sakın bana şu işi yapamazsın demeyin. olanaksız olduğunu anlatmayın. en iyisi olmadığımı söylemeyin. ben en iyinin de iyisiyim.
 • O kadar hızlıyım ki, odamda ışığı söndürmeye kalktığımda, ışık sönmeden oturduğum yere dönebiliyorum.
 • Ben boksun Elvis'iyim.
 • Şampiyon olduğum zaman, eski kot pantolonumu üzerime geçirip, eski bir şapka takıp, sakal bırakarak, beni kimsenin tanımadığı bir kasabanın sokaklarında yürüyüşe çıkacağım ve beni, sadece ben olduğum için sevecek bir insan bulana kadarda yürüyeceğim. Bulduğumda da onu 1 milyon dolarlık arazime tepeden bakan 250 bin dolarlık evime götürüp, Cadillac arabalarımı, havanın yağmurlu olduğu günlerde kullandığım kapalı havuzumu göstereceğim ve ona "İşte bunların hepsi senin, çünkü beni ben olduğum için seviyorsun" diyeceğim.
 • Sporda başarı çalışmaktan öte istemekle olur .
 • Şampiyonlar salonlardan çıkmaz. Şampiyonlar içlerinde tutku, hayal ve amaç olan insanlardan çıkar.
 • Çalışmanın her saniyesinde nefret ediyordum fakat kendime hep "Dayan!" diyordum. Bugün çalışacağım ve ömrümün sonuna kadar bir şampiyon olarak yaşayacağım.
 • Gencim, yakışıklıyım, hızlıyım, sevimliyim ve yenilmezim! (Ağır sıklet dünya şampiyonu olduğu sırada.)
 • Evde iyi biriyim ama dünyanın bunu bilmesini istemem. Anladığım kadarıyla alçakgönüllü insanların önü pek açık olmuyor.
 • Ben Amerika'yım. Tanımadığınız yönünüyüm onun. Alışın bana. Siyah, özgüvenli, kendinden emin... benim adım bu, sizin değil. Benim dinim sizin değil. Benim amaçlarım sizin değil. Alışın bana.
 • Alt tarafı bir iş işte bu. Otlar büyür, kuşlar uçar, dalgalar kumları yalar. Bende insanları döverim.
 • Önyargı karanlıkta kalmış olmaktan kaynaklanır.Gün ışığı onu arındırır.
 • Zevk mutluluk demek değildir. İnsanı takip eden gölgeden öte hiçbir önemi yoktur.
 • Keşke insanlar herkesi, beni sevdikleri gibi sevselerdi. Dünya çok daha güzel bir yer olurdu.
 • "Şampiyonluğu rüyanda bile görüyorsan uyan ve hemen özür dile"
 • Louisville’de insanlar hala pis zenci diye çağırılıp köpek muamelesi görüyorken ve en basit haklarından bile mahrumken benden üzerime bir üniforma geçirip 10000 mil ötedeki bir ülkede bomba atıp kurşun sıkmamı nasıl beklerler? Hayır 10000 mil öteye gidip beyaz köle efendilerinin beyaz olmayan başka bir millet üzerine baskı kurmalarına, onları öldürmelerine, evlerini yakmalarına yardımcı olmayacağım. Gün böyle kötü işlerin sona ermesinin günüdür. Böyle bir tavır içinde bulunmanın bana milyonlarca dolara mal olacağını söylediler. Ama daha önce de söyledim ve yine söylüyorum. Benim halkımın gerçek düşmanı burada, Amerika’da. Kendi özgürlüğü, kendi adaleti ve eşitlik için savaşan o insanları köleleştirmede kullanılan bir maşa olmayacağım. Dinimi, halkımı ve kendimi küçük düşüremem. Eğer bu savaşın benim 22 milyonluk halkıma özgürlük ve eşitlik getireceğini düşünseydim kendim gidip orduya katılırdım. Kendi inandığım değerler için direniyorum. Kaybedecek hiçbir şeyim yok. Beni hapse atacaklarmış, ne olmuş sanki? Zaten 400 yıldır hapisteyiz.
↑→ Facebook'ta paylaş Tweetle

↑Facebooktan takip et

Muhammed Ali Sözleri

12 yorum

Yorum kimden: The_Boxer.. [Ziyaretçi]
The_Boxer..buyuk adam.....
05/06/11 @ 10:49
Yorum kimden: punisher [Ziyaretçi]
punisherişte adam ya :D
05/06/11 @ 14:01
Yorum kimden: vitriolman [Ziyaretçi]
vitriolmanMUHAMMAD ALİ gibi bir boksörle aynı devirde yaşadığım için kendimi şanslı hissediyorum.
07/07/11 @ 11:06
Yorum kimden: wongshifu [Ziyaretçi]
wongshifugözlerin göremediğine eller dokunamaz... vietnam savaşına gitmiyorum çünkü benim onlarla bir alıp veremediğim yok , hiç bir vietkong lu bana zenci demedi...
14/07/11 @ 22:45
Yorum kimden: wongshifu [Ziyaretçi]
wongshifu•Louisville’de insanlar hala pis zenci diye çağırılıp köpek muamelesi görüyorken ve en basit haklarından bile mahrumken benden üzerime bir üniforma geçirip 10000 mil ötedeki bir ülkede bomba atıp kurşun sıkmamı nasıl beklerler? Hayır 10000 mil öteye gidip beyaz köle efendilerinin beyaz olmayan başka bir millet üzerine baskı kurmalarına, onları öldürmelerine, evlerini yakmalarına yardımcı olmayacağım. Gün böyle kötü işlerin sona ermesinin günüdür. Böyle bir tavır içinde bulunmanın bana milyonlarca dolara mal olacağını söylediler. Ama daha önce de söyledim ve yine söylüyorum. Benim halkımın gerçek düşmanı burada, Amerika’da. Kendi özgürlüğü, kendi adaleti ve eşitlik için savaşan o insanları köleleştirmede kullanılan bir maşa olmayacağım. Dinimi, halkımı ve kendimi küçük düşüremem. Eğer bu savaşın benim 22 milyonluk halkıma özgürlük ve eşitlik getireceğini düşünseydim kendim gidip orduya katılırdım. Kendi inandığım değerler için direniyorum. Kaybedecek hiçbir şeyim yok. Beni hapse atacaklarmış, ne olmuş sanki? Zaten 400 yıldır hapisteyiz... Muhammed ali...
14/07/11 @ 22:54
Yorum kimden: Ersin Kaya [Ziyaretçi]
Ersin KayaGerçekten harika biri
18/01/12 @ 11:03
Yorum kimden: yusufziya [Ziyaretçi]
yusufziyaBende bir boksörüm ve Boks yuzunden hafıza kaybı-ÖÇB kopması-kafa travnmaları-kaşlarım patladı-burnum çatladı ama aklımdan geçmiyor değil eğer ilerde profesyonel olcaksam daha fazla antreman kan ter ve acı olarak bedelını odemem lazım.

BOKSU SEVDİREN MUHAMMED ALİYE TEŞEKKÜR EDERiM
15/02/13 @ 15:08
Yorum kimden: KAZIM UMUDOV [Ziyaretçi]
KAZIM UMUDOVMuhammad alinin kelamlarin oxuduqca insan oz gucune daha da guvenir.Ve butun cetin serhedleri kecceyine emin olur.
07/03/13 @ 09:18
Yorum kimden: Mustafa Köse [Ziyaretçi] Email
Mustafa KöseSaol ya işime yaradı . Ve helal olsun MUHAMMED ALİ KLEY SAOL PANPA =D
13/01/14 @ 21:55
Yorum kimden: muhammet yücel [Ziyaretçi]
muhammet yücelmuhammet ali clay o en büyük sporcu gücü islamda sizce ?
25/01/14 @ 03:17
Yorum kimden: çeçen [Ziyaretçi]
çeçenSen tüm zamların en iyisisin. Senin şampiyon olduğun gün doğduğum için çok şanslıyım,babam senin ismini takmaktan vazgectçin ona da kızgınım. Helal sana
26/11/14 @ 21:58
Yorum kimden: İsmail [Ziyaretçi] Email
İsmailMuhammed Ali,Roy Jones Jr,Mike Tyson,Selçuk Aydın Bunların Hepsi Ünlü Boksör Ama Muhammed Ali ÜnLü Olmak Durumunda Çok Daha Üstün
15/06/15 @ 23:26

Yorum yap


Email adresiniz sitede GÖSTERİLMEYECEKTİR
(Satır aralıkları <br /> olur.)
(For my next comment on this site)
(Allow users to contact me through a message form -- Your email will not be revealed!)
Muhammed Ali sözleri, Muhammed Ali en güzel sözleri, Muhammed Ali'in kısa anlamlı özlü sözleri.Muhammed Ali kimdir ? Muhammed Ali hayatı, özlü sözleri, vecizeleri, biyografisi, eserleri, özdeyişleri aforizmalar ve manalı etki “Muhammed Ali sözleri, Muhammed Ali en güzel sözleri, Muhammed Ali'in kısa anlamlı özlü sözleri.Muhammed Ali kimdir ? Muhammed Ali hayatı, özlü sözleri, vecizeleri, biyografisi, eserleri, özdeyişleri aforizmalar ve manalı etkileyici özlüsözler: "Kelebek gibi uçarım, arı gibi sokarım."„ —Muhammed Ali
9 out of 10 10647 Oy 12 Kritik